Belgelendirme
+90 212 702 40 00
Laboratuvar
+90 212 702 30 00
Laboratuvar > Diğer Testler

Aksesuar Testleri

Bir moda aksesuarı, giysiyi çekici hale getirmek için kullanılan ve kullanıcının görünümünü tamamlayan ikincil malzemelerdir. Modaya uygun giyim tarzında insanların dikkatini çeken şeyler sadece harika görünen giysiler değil, bu giysileri çekici hale getiren aksesuarlardır. Aksesuarlar, detaylarda genelde bir tarz yaratır.

Aksesuarların da bir modası var ve şekilleri, renkleri ve silüetleri zaman içinde değişir. Genel olarak modaya uygun bir çanta veya kolye, yeni giysiler oluşturmak için eski giysilerle birleştirilmektedir. Uygun aksesuarlar ile, fazla bir yatırım yapmadan, kolayca mevcut moda trendlerine uyum sağlamak mümkündür.

Giysiler genel olarak giyinmenin bütününü oluştursa da aksesuarlar düşünüldüğünden daha önemlidir. Aksesuarlar ve giysiler, bir giysi üzerinde eşit öneme sahiptir. İnsanların tarzını ve kişiliğini yansıtır. Aksesuarlar kişisel tarzları, zevkleri ve tercihleri yansıtır.

Ayrıca, giysiler için sınırsız fırsatlar sunar. Üstelik giysiler fiziksel olarak dolapta çok fazla yer kaplarken, aksesuarlar küçük ama her görünümü tamamlamak için önemli ayrıntılardır. Giysiler ile birleştirildiği zaman sağlam bir kıyafet oluşturmaya yardımcı olur.

Ancak önemli olan, aksesuarların da kaliteli ve uzun ömürlü olmaları ve insanların sağlık ve güvenliğini tehdit etmemeleridir. Bu nedenle türü ne olursa olsun, fermaurlar, kemerler, çıtçıtlar, ayakkabılar, düğmeler ve daha birçok aksesuar, işlevsellik, mukavemet ve sağlık açısından belli testlerden geçmek zorundadır.

Laboratuvarlarda gerçekleştirilen aksesuar testlerinde, başlıca şu standartlar dikkate alınmaktadır:

  • TS EN 12241 Kenetlenen bantlar (cırt bant) - Yıkama kurutma veya kuru temizlemeden önce kapatma metodu

  • TS 12829 Tekstil - Kenetlenen bantlar (cırt bant) - Genel kullanım amaçlı - Kancalı: Poliamit

  • TS EN 16732 Fermuarlar - Özellikler

  • TS EN ISO 10717 Ayakkabı - Fermuarlar için deney metotları - Patlama dayanımı

  • TS EN ISO 22775 Ayak giyecekleri - Aksesuarlar için deney yöntemleri: Metalik aksesuarlar - Korozyona dayanım

Kuruluşumuz diğer test hizmetleri kapsamında aksesuar test hizmetleri de vermektedir. Bu hizmetler sayesinde işletmeler, güvenli, hızlı ve kesintisiz bir şekilde, daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli üretim yapmaktadır.

Diğer test hizmetleri kapsamında verilen aksesuar test hizmetleri, bu yönde kuruluşumuz tarafından verilen hizmetlerden sadece bir tanesidir. Bunun dışında başka birçok farklı test hizmetleri de verilmektedir.

Test Süreci
İlk Değerlendirme

Başvuru alınır ve kuruluşun, hangi araçlar için nasıl bir hizmet almak istediğine dair yol haritası çizilir.

Test Süreci
Test İçin Hazırlıklar

Kuruluşun talep ettiği araçlar için uygun laboratuvar ortamı ve şartlar sağlanarak uzmanlarca gerekli ölçümler yapılır.

Test Süreci
Rapor Sunumu

Yetkili ve uzman mühendislerce; test, ölçüm ve analiz verileri için akredite onaylı rapor sunulması işlemi gerçekleştirilecektir.