Belgelendirme
+90 212 702 40 00
Laboratuvar
+90 212 702 30 00
Laboratuvar > Diğer Testler

Çanta Testleri

Çantalar, evrak çantası, el çantası, bayan çantası ya da sırt çantası, öncelikle insanların düzenli bir şekilde bir şeyler taşımasına yardımcı olur. Ancak aynı zamanda çantayı kullanan kişinin tarzını ve kişiliğini de ortaya koyar.

Modern bir kadın veya erkek için iyi bir çanta, günlük yaşamın temelini oluşturur. Özellikle bayanlar, dışarıda oldukları her anlarında bir çanta taşırlar ve hiçbir kıyafet bir çanta olmadan tamamlanmış sayılmaz.

Çantanın kalitesine katkıda bulunan birkaç faktör şunlardır: kullanılan malzeme, işçiliği, donanımı, kulplar, askılar ve son işlemler. İş için, seyahatlerde, resmi kıyafetler ile veya günlük kullanım amaçlı bir çantanın ana malzemesi kumaş, plastik, hakiki deri, yapay deri olabilir.

Ancak 1841 yılında Londra’da ilk gerçek deri çantalar üretilmeye başladıktan sonra, doğal deriden yapılmış çantaların asla modası geçmemiştir. Gerçek deri, kumaş ve sentetik deriden daha dayanıklıdır, iyi aşınma ve yıpranma özelliklerine sahiptir ve güzel yaşlanır. Bugün deri çantalar genelde inek derisinden üretilmektedir. Ancak yılan, bufalo ve timsah derileri de kullanılmaktadır.

Yine de hangi malzeme kullanılırsa kullanılsın çantalarda işçilik en önemli noktadır. Aynı zamanda çantanın sapları, fermuarı, çıtçıtları ve astarı gibi donanım kalitesi de, çanta kalitesinin iyi bir göstergesidir. Keza çantanın kulpları ve askıları, sadece çantanın taşıma gücü açısından değil, aynı zamanda sıkça dokunuldukları ve tutuldukları için kolay bozulmaması bakımından çanta kalitesinde göz ardı edilmemelidir.

Gelişmiş laboratuvarlarda gerçekleştirilen çanta testlerinde dikkate alınan birkaç standart şunlardır:

  • TS 6410 Evrak çantası (mamul deriden yapılmış)

  • TS 6411 Kadın el çantaları - Mamul deri veya kaplanmış kumaştan

  • TS 12957 Tekstil - Çantalık kumaş - Genel amaçlı

  • TS 12958 Tekstil - Çantalık kumaş - Askeri amaçlı sırt çantası ve dağcılık çantası imalinde kullanılan

Kuruluşumuz diğer test hizmetleri kapsamında çanta test hizmetleri de vermektedir. Bu hizmetler sayesinde işletmeler, güvenli, hızlı ve kesintisiz bir şekilde, daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli üretim yapmaktadır.

Diğer test hizmetleri kapsamında verilen çanta test hizmetleri, bu yönde kuruluşumuz tarafından verilen hizmetlerden sadece bir tanesidir. Bunun dışında başka birçok farklı test hizmetleri de verilmektedir.

Test Süreci
İlk Değerlendirme

Başvuru alınır ve kuruluşun, hangi araçlar için nasıl bir hizmet almak istediğine dair yol haritası çizilir.

Test Süreci
Test İçin Hazırlıklar

Kuruluşun talep ettiği araçlar için uygun laboratuvar ortamı ve şartlar sağlanarak uzmanlarca gerekli ölçümler yapılır.

Test Süreci
Rapor Sunumu

Yetkili ve uzman mühendislerce; test, ölçüm ve analiz verileri için akredite onaylı rapor sunulması işlemi gerçekleştirilecektir.