Belgelendirme
+90 212 702 40 00
Laboratuvar
+90 212 702 30 00
Laboratuvar > Diğer Testler

Cüzdan Testleri

Kullanım amacına göre farklı cüzdanlar üretilmektedir. Ancak genel trende bakılacak olursa, gençler arasında, giderek daha küçük ve daha ince cüzdanlara olan talep artmaktadır. Sık seyahat eden kişiler ise genelde fazla cepli cüzdanları tercih etmektedir.

Ama genel olarak bakıldığında piyasada dört tür cüzdan görülmektedir: kredi kartı cüzdanları, standart katlanabilir cüzdanlar, üçlü katlamalı cüzdanlar ve uzun fonksiyonel cüzdanlar. Bunlar içinde en yaygın olanları standart ikiye katlanabilir cüzdanlardır.

Ama hangisi olursa olsun deri bir cüzdanın kalitesi, iyi sepilenmiş bir deriden üretilmiş olmasına bağlıdır. Bu özelliği, dikişlerin çok ince yapılmış olması, kaliteli astarlar kullanılmış olması ve cüzdanın ince köşelere sahip olması takip eder.

Kenarları ile daha sağlam bir görünüm sunan, yumuşak, esnek ve hafif bir cüzdan, kaliteli bir cüzdandır. Bir cüzdanın kendine özgü bir görünümü, duygusu ve deri kokusu bulunmaktadır ve önemli bir aksesuardır.

Üstün kaliteli deri cüzdanlar için, derinin kusursuz ve lekesiz olması gerekir. Konstrüksiyona gelince, cüzdanlar için iki temel tür bulunmaktadır: döndürülmüş kenar veya kesilmiş kenar. Kesme kenarlı cüzdanlar, reçine ile kaplanır veya ham kenarı açığa çıkaracak şekilde kesilir ve dikilir. Dönmüş kenarlı cüzdanlar, daha ince kenarlara sahiptir. Ancak her durumda cüzdan kalitesi için işçiliğin kusursuz olması gerekir.

Ancak deri olmayan cüzdanlarda yaygın şekilde poliüretan kullanılmaktadır. Bu cüzdanların suni bir parlaklığı olur, aşınmaya ve yıpranmaya karşı çok hassastır ve çabuk yaşlanırlar. Patent deri cüzdanlar ise lake benzeri bir cila ile kaplanmış ince deriden üretilir.

Bu cüzdanlar kolay çatlar ve parçalanır. Bazen deri artıkları birleştirilerek gerçek deri gibi tüketicilere sunulmaktadır. Ancak bunların da dayanıklı ve kaliteli oldukları söylenemez. Bu bakımdan gelişmiş laboratuvarlarda gerçekleştirilen cüzdan testleri önemli olmaktadır.

Kuruluşumuz diğer test hizmetleri kapsamında cüzdan test hizmetleri de vermektedir. Bu hizmetler sayesinde işletmeler, güvenli, hızlı ve kesintisiz bir şekilde, daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli üretim yapmaktadır.

Diğer test hizmetleri kapsamında verilen cüzdan test hizmetleri, bu yönde kuruluşumuz tarafından verilen hizmetlerden sadece bir tanesidir. Bunun dışında başka birçok farklı test hizmetleri de verilmektedir.

Test Süreci
İlk Değerlendirme

Başvuru alınır ve kuruluşun, hangi araçlar için nasıl bir hizmet almak istediğine dair yol haritası çizilir.

Test Süreci
Test İçin Hazırlıklar

Kuruluşun talep ettiği araçlar için uygun laboratuvar ortamı ve şartlar sağlanarak uzmanlarca gerekli ölçümler yapılır.

Test Süreci
Rapor Sunumu

Yetkili ve uzman mühendislerce; test, ölçüm ve analiz verileri için akredite onaylı rapor sunulması işlemi gerçekleştirilecektir.