Belgelendirme
+90 212 702 40 00
Laboratuvar
+90 212 702 30 00
Laboratuvar > Spesifik Testler

Ambalaj Testleri

İşletmeler artık ambalajlama işini sadece paketleme olarak görmemektedir. Sadece ürünün kalitesine odaklanan, ama paketleme işini önemsemeyen işletmeler başarısızlığa mahkumdur. Tüketici kararlarında ürün ambalajı, sanılanın aksine gittikçe daha önemli bir rol oynamaktadır.

Bir ürünün ambalajı tüketicilere, işletmenin değerlerinden ve müşterileri için yapabileceklerinden çok daha fazlasını ifade etmektedir. Uzmanlara göre ambalajlama, çok önemli bir pazarlama ve iletişim aracıdır ve ürünün kendisi kadar önemlidir. Ancak bunun yanı sıra ambalaj kalitesi, içindeki ürünü korunma kabiliyetini de ifade etmektedir.

İlaç, yiyecek, içecek, kozmetik ve diğer tüketici ve sanayi ürünleri için teneke kutu, kavanoz, plastik şişe, kap, kapak, katlanır karton ve daha fazlasını üreten ambalaj üreticileri, artan küresel rekabet ile karşı karşıyadır.

Bu nedenle ambalaj üretim süreçlerinde tutarlılığı ve kalite kontrolünü sağlamak bakımından dünyanın her yerinde işletmelerin başlıca hedefi kaliteli üretim yapmaktır. Sürekli kalite kontrolleri ve süreç iyileştirme çalışmaları, işletme maliyetlerini düşüren ve rakebet avantajı yaratan faktörler olmaktadır.

Bunun yanı sıra, üretici firmalar, uzayan raf ömürleri, kullanışlılık özellikleri, yüksek kaliteli grafikler ve boyutlar ve malzeme kalitesi gibi sık sık değişen müşteri talepleri ile karşı karşıyadır.

Günümüzde ambalajlama, içinde paketlenen ürünlerin kalitesini korumak için en iyi yöntem olarak kabul edilmektedir. Aynı zamanda ürünü, tüketicilere en iyi şekilde temsil etmeye yardımcı olmaktadır. Ambalajlamanın önemi arttıkça, üretici firmaların test ihtiyaçları da artmıştır. Gelişmiş laboratuvarlarda yüksek kaliteli test cihazları ve standart test prosedürleri kullanılmaktadır.

Ambalaj malzemelerinin ve bileşenlerinin testleri, üretici firmaların paketlemenin özelliklerini belirlemelerine yardımcı olmaktadır. Bu tetsler ile ambalaj kalitesi tespit edilmekte ve üretici firmaların farklı ambalaj ürünlerinin kalitesini değerlendirmelerine destek olmaktadır.

Testler ile ambalajın nicel ve niteliksel özellikleri tespit edilmektedir. Fiizksel ambalaj testlerinde, içine, farmasötik ürünler, gıda maddeleri, içecekler, kimyasallar ve daha birçok kritik madde yerleştirilen ambalaj kalitesi ve hijyeni belirlenmektedir.

Kuruluşumuz spesifik test hizmetleri kapsamında ambalaj test hizmetleri de vermektedir. Bu hizmetler sayesinde işletmeler, güvenli, hızlı ve kesintisiz bir şekilde, daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli üretim yapmaktadır.

Spesifik test hizmetleri kapsamında verilen ambalaj test hizmetleri, bu yönde kuruluşumuz tarafından verilen hizmetlerden sadece bir tanesidir. Bunun dışında başka birçok spesifik test hizmetleri de verilmektedir.

Test Süreci
İlk Değerlendirme

Başvuru alınır ve kuruluşun, hangi araçlar için nasıl bir hizmet almak istediğine dair yol haritası çizilir.

Test Süreci
Test İçin Hazırlıklar

Kuruluşun talep ettiği araçlar için uygun laboratuvar ortamı ve şartlar sağlanarak uzmanlarca gerekli ölçümler yapılır.

Test Süreci
Rapor Sunumu

Yetkili ve uzman mühendislerce; test, ölçüm ve analiz verileri için akredite onaylı rapor sunulması işlemi gerçekleştirilecektir.